Elma kurdu

6 Ağu

Son dinlediğim albümler

Roots … Kadıköy Baylan’ın yanında Seyhan müzik evi var.. Onun üst katında eski CDler var, elinizi gezdirin sizi çeken CD hangisi ise, onu alın. Bu ay beni bu CD çekti..

Lauryn Hill – MTV Unplugged … Ethem Efendi caddesi üzerinde “Sosyete Pazarı” vardır. Sahibi Tuğkan Bey’in ince bir müzik zevki var. Bu kadını, dükkanda etek bakınırken dinledim, resmen aşık o ldum. Tavsiye ederim.. Bob Marley’in gelini olup Eski Fugees’in tek kadın solistidir.

Her zaman dinlediğim albümler’den sadece birkaçı…

Lhasa – The Living Road … Beyoğlu D&R’a, Irvin Yalom’un kitabını almak için girmiştim, ölece kasanın önünde dikilmişim, hiç farketmedim. Galatasaray’a doğru 10 adım atamayıp geri döndüm CD’yi aldım. Sordum görevliye, “başka CD’si var mı”, dedi “var, La Llorona, ama vermem, aynı anda bu kadının iki CD’sini alamazsınız, ilkini özümsemeden ikincisinin jelatinini açarsanız haksızlık edersiniz.. “ , ve adam satmadı -da ben başka yerden buldum 🙂  http://www.lhasadesela.com/

6 ocak 2010’da, 38 yaşında göğüs kanserinden vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin, toprağı bol olsun.

Moby – Eski ekip arkadasım, Tansel Hançer, benim için bir Moby collection yapmıştı.  Tüm moby şarkılarından  seçme bir seri hazırladım kendime, eğer kafamı toparlayamıyorsam  ya da hesap kitap işlerine dalmışsam, seçme Moby şarkılarını dinliyorum. Enteresandır, adam’ın tarzı odaklanmama yardım ediyor..

Eels, Sting – her daim …

Bülent Ortaçgil – Ustam Kerem Soğukpınar, bir hararetli tartışma sonrasında gönlümü almak için “Bülent Ortaçgil için Bülent Ortaçgil şarkıları” albümünü hediye etmişti bana 🙂 ilk bülent ortaçgil albümüm olduğunu utanarak itiraf ediyorum. Bunu öğrenen dostum Özgür Doğan bana Bülent Ortaçgil  terapisi yapmıştı, 3 ay boyunda her gün, gerçekten her gün, o yazı hiç unutmuyorum.

Meğer her ikisi de Bülent Ortaçgil’in öğrencileriymiş ..

Çekirdek Sanatevi albümü bile var artık, dileyenlerine mp3lerini seve seve paylaşırım …

Sürekli izlediğim diziler

House MD. … Canım arkadaşım Merve Yağmuroğlu sık sık “ayy çok huysuzsun, house gibisin” dedikçe merak ettim, kimdir nedir nasıl bi amcadır bu House. 🙂 seyrettim, seyrettim, seyrettim -de, ben o kadar değilim yaw 🙂

Dexter … nedense aramızda bir yakınlık var, belki de herkesin içinde bi psikopat var, siz ne dersiniz? Deniz’ Onat’a buradan selam ederim, 4 sezonun tamamını arşivime katmıştır.. 🙂

Closertenküğüüü nün her biri irite edici bir halden sevimliliğe, merhametten acımasızlığa koşarken analiz yeteneğini öne çıkaran bir polisiye kurgu. Tamam sonuçta kurgu ama yine de diğer dizilerinden epey sıyrılıyor.

Fringe .. Bu da hayatıma Merve Yağmuroğlu tarafından sokulmuş bir dizidir. Walter amca inanılmaz güçlü bir aktör ve eğer mimiklerini iyi izlerseniz, söze dökmediği çok ince esprilerini siz de göreceksiniz.. Kabul X-Files tabanına oturtulmuş olsa da yine de X-Files artık eskimişti, kendini tekrar eder olmuştu.. X-Files seveniniz varsa Fringe izlesin, yani henüz izlemediyse..

İz Bırakmış Sahneler’den bir bukle…

The Lord of the Rings … Solucandil Grima, Saruman’ın topladığı orduyu balkondan izlediğinde gözünden akan o yaş ve şaşkınlık ile karışık o korku; ihanet ettiği toprağı, kralı, halkı için, kendisi için, olacaklar için…

Usual Suspects …Verbal Kint’in, Keyser Sose olduğunu anladığı o an Ajan Kujan’ın suratında beliren o aptal ifade 🙂

Blade Runner ve 12 Angry Man … baştan sona bir şaheser

The Shawshank Redemption …5 futbol sahası boyunca b.k yolunda süründükten sonra yağmurla gelen “temizliğe”  kavuştuğu o an.. hatırladığım kadarıyla filmin afişinde de o an var.

The Silence of the Lambs … Saygısızlardan nefret eden Hannibal the Cannibal’ın, Clarice Starling ile tek dokunduğu -ki sadece işaret parmakları dokunkuştu- öncesinde döktüğü o gözyaşı … Clarice’i dinlerken ki o hüznü..


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: