Çalışma arkadaşlarım

27 Tem

Bilgiye tutkum var.  Birazda araştırma sektörünün yazılı olmayan bilgilerini öğrenebilmek için bilginin peşinden koştum. Araştırma sektöründe “alaylıyım”. Tabanda istatistik formasyonum var ama araştırmayı ustalardan dirsek temasıyla öğrendim.

Vural ÇAKIR, Renan BURDUROĞLU, Kerem SOĞUKPINAR

Bahadır PEKSEZER, Akçay SÖĞÜT, Ayşe PANCAR, İsmail GEMİCİ, Cumhur BURSALI ve Bahadır TUNA. Bahadır Tuna’nın bende yeri ayrıdır, ilk müdürüm’dür kendisi.

Birlikte çalışmayı arzuladığım 2 kişi daha var, uzaktan uzağa izlediğim, hiç değilse toplantılardaki hâl ve tavırlarını gözlemlediğim Burçin BAKKALOĞLU (aslında census çalışmasında az da olsa yakınında dolandım ama kesmedi tabii) ve Akın ŞAHİN

Pekçok takım arkadaşımın yetişmesinde benim de az-çok katkım oldu, değişik sektörlere/firmalara geçtiler ve beni hala ararlar 🙂

Ayla AYMAN, Çiğdem SEVİM, Murat ÇAPKIN, Demet AYDIN, Harun BÜLBÜL, Yagub SHUKUROV.

Pek çok ekip arkadaşım oldu ama bu çekirdek 5’li +ben’den oluşan takım’ın yeri ayrı idi.

Cemal MİDİLLİ, Tansel HANÇER, karadeniz fatihi Yavuz GAZİOĞLU ve Murat ÇAPKIN ile uzun geceler çalıştık. Murat ÇAPKIN bizden ayrılıp, araştırmanın sonuçlarının kullanıldığı “müşteri” tarafına geçerken yerini Ağırabi Eren AKADUR ve SarıOğlak Selçuk AKBAŞ dahil oldu ve uzuuun geceler devam etti, yaptığımız projelere tüm özverimizi kattık.

Cumartesi sabahları dönem açılış toplantısı için kahvaltıyı ofise getirip, uzun gecelere başlamadan evvel KFC bize çalışması, bazı zamanlar “kandırmak” için Bolulu Hasan Usta’dan kazandibi cümbüşünde  bu ekiple çalışmak ayrı bir keyifti. Tabi bu ekip’in sağlam duvarı ÖZGÜR ÖZKÖK abimiz ve hep bir adım geride durarak tökezlediğimde, ihtiyacım olan tecrübe aktarımını almayı istediğim kadarıyla sunarak yaratıcılığımı kullanmama izin veren ve yanımda duran Kerem SOĞUKPINAR hep bizimleydi.

Operasyon’u sadece bir tek şey için özlüyorum; bu ekip ile birlikte, örnek teşkil eden projelerin set-uplarındaki o heyecanı ve ekibin başı olarak yaptıklarımızı/ ortaya çıkardıklarımızı  yönetime sunma zevki.. Sağolun arkadaşlarım.

2008 Eylül’den itibaren ise operasyonundan ayrılarak müşteri hizmetleri ekibine dahil oldum. Merve YAĞMUROĞLU özellikle ppt uygulamarında öğretmenim olmuştur.

İş hayatım boyunca kulağımda küpe olarak taşıdığım cümlesi ile Cumhur ağabeyimin yeri benim için ayrıdır. Ben araştırma deryasında debelenirken sabırla  sakin kalıp bana farklı bakış açıları kazandırmıştır.. üzerimde emeği çoktur.

Teşekkür ederim..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: