Sektöre giriş öyküm-3

21 Tem

IK Koordinatörüyle staj pazarlığı …

Onca zaman uğraşmıştım, görüşme koparmak için, şimdi karşımda IK koordinatörü var ama ne yapacağımı şaşırmıştım. Önce bir sessizlik ve titrek kurbağa sesi ile cümleye başlayıp sonrasında ağzımdan çıkanları kulağım duyduğunda “napıyorum ben allahım” diyerek daha da güçleniyordu.. “ama nasıl olur, selma hn’a 14 nisanda ilk maili attım. Bana cevap verdi, takip edin, bizi arayın dedi. Mayıs ayında sempozyuma Ali Bey geldi, benim hocam ondan staj kontenjanı aldı ismimi size bıraktı. 10 MAyıs’da tekrar mail attım, siz de tekrar arayın dediniz.  Haziran sonuna geldik, nisan’dan beri sizi kovalıyorum” ama ben saydırıyorum, hızlı hızlı konusuyorum. Kadın benim ısrarım ve acıklı sesim karsında seni Ebru hn’a aktarayım bir çaresine bakarız” dedi  🙂

Önce Selma hn, arada Ali Bey’e ulaşmak için Aylin hn, sonra Nihan hn şimdi de Ebru hn .. acaba bu ne kadar sürecek diye kızgın ve kırgınım. Ebru’ya tüm detayları tekrar anlattım tek bir harf bile atlamadan.Ebru’dan yanıt “sen istatistik veya analitik modelleme istiyorsun demek, çağla izinde 15 gün sonra gelecek ama bahadır burda beni haftaya ara, içeride bakacağım” ..Ayvalık’a gittim ama gittim mi bittim mi bilmiyorum. Her bir kulacımda nielsen nielsen diyerek sayıklıyorum.1 hafta sonra aradım. “istatistikte bir ihtiyaç yok, çağla haftaya gelecek, beni haftaya ara” Zınk !!! bir yandan kendime sürekli her işte bir hayır vardır diyorum öteki yandan ama içime bunun ateşi düştü sönmüyor giremezsem çok üzüleceğim diyorum..

1 hafta daha aynı telaşı yaşadıktan sonra gelen cevap “maalesef şuan bir ihtiyaç yok, içeride aradım, ama eğer herhangi birşey olursa kesinlikle ilk kişi sen olacaksın” … !!!

Ama ben bu cevabı beklemiyordum ki, dahası o kadar çok uğraşmıştım ki, ulem bu kadar hevese heyecana alsaydınız… yaşadığım hayal kırıklığını anlatamam. 1 hafta boyunca odamdan dışarı çıkmadım, doğru düzgün yemek yemedim, … çok üzülmüştüm. Tam 7 gün sonra Ebru aradı, “part time bir iş ister misin, seni üretim müdürü ile tanıştıracağım.” Haftada 2.5 gün için 1 yıllık sözleşme ile başladım.İlk 6 ay item&instruction bölümünde 2.5 gün, ikinci 6 ayda istatistik bölümde haftada 4 gün gidiyordum.

Bilen bilir, Vural Çakır Zet’i kurmuş, AC Nielsen ile satınalma işlerinden sonra, Zet Nielsen ismi sonrasında AC Nielsen Zet ardından AC Nielsen. VNU Company’de AC Nielsen’i satın alınca isim tamamen Nielsen’e dönmüş. KMG yeni kurulmuş, büyüyecek bir şirket. Dişli çarkın sıradan – kaygısız – rahat dişi olmaktansa, çarkın yapılışındayken işin içine girip sistemi öğrenen ve yöneten olmayı tercih ederim, ettim. 1 sene sonrasında o zamanlar KMG şimdinin çok uluslu IPSOS firmasına geçtim ve 2003’den beri burdayım.

 Ben araştırma sektörüne girmeyi gerçekten çok istedim, ve işimi her türlü zorluğuna rağmen severek-isteyerek-eğlenerek yapıyorum… Herkes istediği, sevdiği işi seçme şansını yakalama, böyle bir kısmete sahip olması dileğiyle..

Çıkış işlemlerimi yaparken Ebru’dan öğrendiğim şey, operasyonda part-time gibi bir pozisyon hiç yokmuş ve ben çok istekli-hevesli olduğum ve takip ettiğim için pozisyon açmışlar. Benden sonra da part-time’dan full-time’a geçiş süreci devam etmiş. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: